Nezaradené

Náhrdelník zo zlata ako symbol vašej osobnosti

Náhrdelník tvorí u mnohých žien aj mužov neoddeliteľnú súčasť ich outfitu. Je to doplnok, s ktorým sa zžívajú, ktorý ich charakterizuje a ktorý ich sprevádza v bežnom živote aj počas výnimočných udalostí. Zatiaľ čo páni svoje zlaté retiazky a náhrdelníky s príveskami príliš nemenia, vo väčšine dámskych šperkovníc nájdeme hneď niekoľko kúskov tohto výnimočného šperku.

Prečo sú zlaté náhrdelníky také obľúbené? Aké náhrdelníky sú aktuálne trendy? Sú náhrdelníky s perlami vhodné ako darček pre dámu v každom veku? Dozviete sa v tomto článku.

Náhrdelník ako darček?

Náhrdelník je skutočne skvelým darčekom. Ako pre ženu, tak aj pre mužov.

Ak premýšľate o kúpe zlatého náhrdelníka , vedzte, že kúpou kvalitného šperku nekupujete len darček, ale darujete investíciu, ktorú môžu dediť aj nasledujúce generácie obdarovanej dámy či obdarovaného muža. Na jeho výbere si však dajte záležať!

Aby náhrdelník splnil účel, čo znamená, že poteší a nebude len odložený niekde na dne šperkovnice, musíte sa trafiť do vkusu a štýlu osoby, ktorej darček kupujete. Je pravdou, že trafiť správny pánsky náhrdelník môže byť náročnejší. Ak ale zistíte, čo sa mužovi páči, určite vedľa nešliapnete. V kurze sú najmä pánske náhrdelníky s rôznymi príveskami v štýle „US Army“ a náhrdelníky s menom alebo symbolom, ktorý mužovi bude pripomínať určitú životnú udalosť, prípadne konkrétnu osobu.

Keďže ženy si bez krásnej ozdoby krku či dekoltu svoj deň vedia predstaviť len ťažko, výrobcovia ponúkajú skutočne bohaté možnosti výberu. Dámske náhrdelníky  sa vyrába zo žltého aj bieleho zlata, s kamienkami aj bez nich, s menom či pravou perlou. Zlatým náhrdelníkom urobíte radosť každej žene. Bez ohľadu na to, či ide o náhrdelník na bežné nosenie alebo o luxusný náhrdelník na špeciálne príležitosti.

Sú masívne náhrdelníky trendy?

Určiť v šperkoch, čo je alebo nie je trendy, je náročné. Dovolíme si tvrdiť, že priam nemožné. A to z jedného dôvodu. Kvalitný šperk nezostarne. Áno, menia sa motívy, najmä v prípade príveskov, ale zlato ako materiál vyjadrovalo bohatstvo pred tisíc rokmi a je symbolom honosnosti aj dnes.

Masívne náhrdelníky majú medzi náhrdelníkmi samostatné postavenie. Väčšinou sú vyrobené z materiálov, ktoré nepatria medzi najdrahšie. Sú tak dostupnejšie a hlavne, nosia sa ako doplnok ku konkrétnemu oblečeniu. To znamená, že žena, ktorá má rada masívne náhrdelníky, ich má pravdepodobne niekoľko a pravidelne ich strieda. Aj napriek tomu, že sú rozmerovo väčšie, môžu byť vkusné a elegantné. Sú často najvýraznejším prvkom outfitu.

Masívne náhrdelníky však nie sú iba doménou bižutérií. Exkluzívne náhrdelníky s množstvom drahých kameňov zdobili významné osobnosti a panovníčky už v staroveku. Dnes je možné ich vidieť na dámach počas najprominentnejších udalostí, plesov či recepcií. Sú to extrémne drahé šperky, ktoré si dámy na určité príležitosti často iba požičiavajú v špecializovaných zlatníctvach.

Prečo jantarový náhrdelník?

Antar je minerál, ktorého náleziská sú najmä na brehu Baltského mora. Obsahuje kyselinu jantárovú, ktorá sa používa v medicíne pri liečení mnohých ochorení. Predajcovia jantárových náhrdelníkov tvrdia, že sa táto kyselina uvoľňuje aj pri nosení jantárových šperkov následkom styku s ľudskou pokožkou. Otázkou však zostáva, či postačuje teplota ľudskej kože na to, aby sa kyselina jantárová z povrchu jantáru uvoľňovala. Dá sa veriť skôr tomu, že zrejme nie…

Mamičky majú vo zvyku kupovať jantárové náhrdelníky deťom, pretože majú pomáhať tlmiť bolesť pri prerezávaní zúbkov. Dospelým by zase mali jantárové šperky pomáhať napríklad pri bolestiach kĺbov. Ak je to skutočne tak, necháme na vašom posúdení.

Faktom však je, že jantárové náhrdelníky sú krásnym doplnkom. Jantár môže mať viacero farieb, podľa toho, z akého stromu živice pochádza. Okrem klasických žltej, žltohnedej a hnedej, môže byť jantár aj číre, červené, kávové alebo bielej farby. A ak natrafíte na jantár s maličkými pozostatkami hmyzu alebo časťou rastliniek, máte naozaj netradičný kúsok.

Perlové náhrdelníky pre dámu v každom veku

Ak ste si mysleli, že šperky s perlami sú vhodné len pre dámy v pokročilom veku, mýlili ste sa. Náhrdelníky s perlami sú symbolom elegancie, preto sa nádherne vynímajú na každej žene. Výborne sa hodí aj ako darček pre maturantku, na promóciu, k akýmkoľvek narodeninám alebo k určitej špeciálnej príležitosti, napríklad na účasť na plese alebo iné formálne udalosti.

Perlové náhrdelníky sú vyrábané v rôznych farbách, preto ak už dáma náhrdelník s perlami náhodou vlastní, nie je žiadny problém venovať jej ďalšie, v inom farebnom prevedení. Buďte si istí, že jej vykúzli úsmev na tvári a svojmu okoliu ho s radosťou ukáže hneď pri prvej možnej príležitosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *