Nezaradené

Ako vybrať Swarovski šperk pre konkrétnu príležitosť?

Swarovski je tradičný as pokojným svedomím môžeme povedať, že aj kultová značka známa zákazníkom aj módnym návrhárom po celom svete. Swarovski kryštály vo svojich modeloch využíva napríklad Christian Dior, Coco Chanel, Versace alebo Louis Vuitton. Pravdepodobne väčšina fanúšikov týchto unikátnych kryštálov vie, že Swarovski kamienky pochádzajú z Ruska, ale asi len málokto vie, že zakladateľ Daniel Svárovský pochádzal z Česka. Spolu so svojimi synmi založil na začiatkov 20. storočia spoločnosť, ktorá začala v roku 1913 vyrábať opticky čistý krištáľ. „Recept“ na jeho výrobu je dodnes firemným tajomstvom.

Swarovski kryštály sa počas viac ako storočia od svojho vzniku stali neodmysliteľnou súčasťou luxusných šperkov, kabeliek, okuliarov, hodiniek a mnohých ďalších produktov. Vybrať však ten správny Swarowski šperk na určitú príležitosť môže byť niekedy náročné. Poradíme Vám, ako na to.

Swarovski náušnice, náramok či prívesok so Swarovski kamienkami ako darček?

Na výber šperkov so Swarovski kryštálmi sa môžeme pozrieť dvoma pohľadmi. Z pohľadu darujúceho, ktorý vyberá darček pre dámu alebo pána k určitej udalosti alebo z pohľadu dámy, ktorá si zo svojej šperkovnice vyberá ten správny kúsok na aktuálnu príležitosť.

Pokiaľ hľadáte vhodný darček pre dámu, ktorá má v obľube Swarovski kamienky, s výberom sa vďaka bohatému sortimentu trápiť určite nebudete. Jediná starosť, ktorú musíte zvládnuť, je zistiť, čo už vo svojej šperkovnici má a čo jej naopak chýba.

Swarovski kryštály zdobia takmer každý druh šperku. Vďaka tomu je možné vyskladať si celé sety Swarovski šperkov. Medzi najobľúbenejšie patria náušnice z bieleho zlata, Swarovski náramky, prívesky, náueny alebo retiazky, nádherne sa však kryštály vynímajú napríklad aj na dámskych hodinkách. Výhodou tiež je, že Swarovski kryštály sú ozdobou produktov skutočne širokej škály cenových úrovní. Nájdete ich ako na strieborných či exkluzívnych zlatých šperkoch, tak aj na bižutérii. Výber šperku tak môžete prispôsobiť Vášmu rozpočtu. Avšak bez ohľadu na to, aký drahý šperk je, Swarovski kamienky mu dodávajú punc originality a výnimočnosti.

Podľa čoho teda vyberať ten správny šperk ako darček?

 

  1. Podľa udalosti– šperky so Swarovski kamienkami sa hodia na každú príležitosť. Pokiaľ idete gratulovať k sviatku, skúste vybrať niečo menej vyzývavé, skôr niečo na bežné nosenie. Prívesok s kryštálmi môže byť výbornou voľbou. Pokiaľ ste dámu pozvali na ples, pokojne jej môžete venovať exkluzívnejší šperk. Čo tak elegantný náhrdelník s nádhernými Swarovski kryštálmi?
  2. Podľa veku– aj keď je pravda, že vek je veľmi relatívny pojem, predsa len by ste mali pri výbere šperku prihliadnuť aj na vek obdarovanej dámy. Pre slečnu, ktorá práve oslávila plnoletosť, by sme odporučili napríklad jemnú, ľahkú retiazku z bieleho alebo žltého zlata. Pre dámu, ktorá oslavuje 50. narodeniny naopak niečo menej všedné, niečo, čo nemusí nosiť každý deň. Slávnostné Swarovski náušnice môžu byť tou pravou ozdobou výnimočných príležitostí.
  3. Podľa vzťahu k obdarovanej osobe– je rozdiel, či kupujete šperk kolegyni z práce alebo vlastnej manželke či priateľke. Naši najbližší by mali byť na prvom mieste, a to platí aj v hierarchii darčekov. Ideálne je, aby sa Vás na darček pre kolegyňu skladalo viacero kolegov. Vyhnete sa tak trápnym situáciám, že jeden kolega priniesol kvet a bonboniéru, druhý hodinky so Swarovski kryštálmi. Nehovoriac o latke, ktorú darčekom nastavíte vo vzťahu k svojim najbližším. Darček pre partnerku by mal byť hodnotnejší, než pre kohokoľvek iného.

Šperky so Swarovski kryštálmi na každú príležitosť

Na záver sme si nechali rady pre dámy, ktoré už Swarovski šperky majú alebo si ich plánujú obstarať, ale nevedia, podľa čoho si vybrať.

Milé dámy, najskôr si uvedomte, že šperk je síce dôležitým, ale stále len doplnkom. Aby splnil účel, musí ladiť s celkovým outfitom a hlavne, musí ladiť s Vašou osobnosťou a náladou. 

Pravidlo číslo jednapreto je, že vyberajte to, čo sa Vám páči , s čím sa cítite príjemne. Ak ste priaznivcom bieleho zlata, nekupujte žlté! Veď napríklad náušnice z bieleho zlata so Swarovski kryštálmi sú rovnako hodnotné a rovnako sa hodia na každú príležitosť, ako náušnice zo žltého zlata.

Pravidlo číslo dvaznie, nekombinujte štýly . To platí, najmä ak vyberáte šperk na formálnu príležitosť. Ples, firemný obed s dôležitým obchodným partnerom alebo večera s partnerom v exkluzívnom podniku si vyžadujú dokonalú harmóniu použitých šperkov. Úplne ideálne je, keď si zaobstaráte set šperkov. Máte tak istotu, že náhrdelník bude skutočne ladiť s náramkom alebo náušnicami.

Pravidlo číslo tri sa týka samotnej udalosti. Zistite dopredu, či sa jedná o formálnu , neformálnu alebo úplne odviazanú akciu. A tomu prispôsobte aj výber šperkov. Na formálnu príležitosť môžete siahnuť po najexkluzívnejšom kúsku zo šperkovnice, na neformálnu akciu zvoľte skôr niečo, čo nosíte bežne. Retiazka na ruku alebo na členok v kombinácii s prsteňom s kamienkami Swarovski môže byť tou správnou voľbou. Pokiaľ sa jedná o „uletenú“ párty, nebojte sa vybrať si aj ten najextravagantnejší šperk, ktorý máte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *